Általános Szerződési Feltételek

§ 1 Általános információk, fogalommeghatározások

(1) Az alábbi Általános Szerződési Feltételek (ÁSZF) az Eladó és a Vevő közötti üzleti kapcsolatra a megrendelés időpontjában érvényes változatban érvényesek.

(2) Fogyasztónak minősül minden olyan természetes személy, aki olyan céllal köt jogügyletet, amely túlnyomórészt sem kereskedelmi, sem önálló szakmai tevékenységének nem tulajdonítható. Az Általános Szerződési Feltételek értelmében a vállalkozók olyan természetes vagy jogi személyek, illetve jogképes társulások, akik a jogügylet megkötésekor kereskedelmi vagy önálló szakmai tevékenységük gyakorlása során járnak el. Az Általános Szerződési Feltételek értelmében az ügyfelek fogyasztók és vállalkozók egyaránt.

(3) Az egyedi szerződéses megállapodások elsőbbséget élveznek a jelen ÁSZF-ekkel szemben. Az ettől eltérő, ellentétes vagy kiegészítő ÁSZF nem válik a szerződés részévé, kivéve, ha azok érvényességében a felek kifejezetten megállapodtak.

§ 2 Szerződéskötés


(1) Az eladó minden, prospektusokban, hirdetésekben és egyéb reklámanyagokban szereplő ajánlata nem kötelező érvényű, kivéve, ha kifejezetten határozottnak jelölte azt. Különösen az áruknak az Eladó weboldalán történő bemutatása nem minősül jogi értelemben vett ajánlatnak, hanem csupán a Vevőnek szóló, jogi értelemben vett ajánlattételre való felhívásnak. A megrendelt áru a megjelenítés technikai lehetőségei miatt némileg eltérhet az interneten bemutatott árutól, különösen a színben lehetnek eltérések, amennyiben ez indokolt.

(2)  A vásárlók megrendelései az Eladó weboldalán keresztül, e-mailben, telefonon, faxon vagy írásban is leadhatók. Az ügyfél megrendelése kötelező érvényű ajánlatot jelent a megrendelt termék(ek)re vonatkozó adásvételi szerződés megkötésére.

(3) Az eladó azonnal visszaigazolja a vevő megrendelésének kézhezvételét faxon vagy e-mailben.

a) Az online áruházon keresztül történő megrendelés esetén az eladó azonnal faxon vagy e-mailben visszaigazolja a vevő megrendelésének beérkezését. Ebben az esetben az adásvételi szerződés előre fizetés/banki átutalás esetén nem jön létre már ezzel a megrendelés visszaigazolással, hanem csak a megrendelés visszaigazolását tartalmazó külön e-mail elküldésével vagy az áru kiszállításával. Előre fizetés/banki átutalás esetén az Eladó jogosult a megrendelésben szereplő szerződéses ajánlatot 2 munkanapon belül elfogadni. Az átvétel akkor tekinthető megtörténtnek, ha az eladó a megrendelt árut ezen az időszakon belül leszállítja.

PayPal-on, csoportos beszedési megbízással (PayPal Plusz-on keresztül), hitelkártyával (PayPal Plusz-on keresztül) vagy számlával (PayPal Plusz-on keresztül) történő fizetés esetén a szerződés már a vásárló fizetési instrukciójával jön létre. A szerződés tényleges megkötésének feltétele mindig az, hogy a megrendelési folyamat a megrendelés elküldésével lezáruljon.

b) Az Eladó webáruházán kívüli megrendelés esetén az adásvételi szerződés nem jön létre már ezzel a megrendelés visszaigazolással, előre fizetés/banki átutalás vagy számla esetén, hanem csak a megrendelés visszaigazolását tartalmazó külön e-mail elküldésével vagy az áru kiszállításával. Előre fizetés/banki átutalás esetén az Eladó jogosult a megrendelésben szereplő szerződéses ajánlatot 2 munkanapon belül elfogadni. Az átvétel akkor tekinthető megtörténtnek, ha az eladó a megrendelt árut ezen az időszakon belül leszállítja.

PayPal-on történő fizetés esetén a szerződés már az ügyfél által adott fizetési megbízással létrejön. A szerződés tényleges megkötésének feltétele mindig az, hogy a megrendelési folyamat a megrendelés elküldésével lezáruljon.

(4) A szerződés megkötése azzal a fenntartással jár, hogy hibás beszállító által történő szállítás esetén nem kell fizetni. Ez csak abban az esetben érvényes, ha a szállítás elmaradása nem az eladó hibájából következett be, és a szállítóval kellő körültekintéssel meghatározott fedezeti ügyletet kötött. Az eladó minden ésszerű erőfeszítést megtesz az áru beszerzése érdekében. Ellenkező esetben az ellenértéket azonnal visszatérítjük. Ha az áru nem áll rendelkezésre, a vásárlót azonnal értesítjük.

(5) Amennyiben a vásárló elektronikus úton rendeli meg az árut, a szerződés szövegét az eladó elmenti és a szerződés megkötését követően a jogerős általános szerződési feltételekkel együtt e-mailben megküldi a vásárlónak.

§ 3 Tulajdonjog fenntartása

(1) Fogyasztók esetében az eladó a vételár teljes kiegyenlítéséig fenntartja az áru tulajdonjogát. Vállalkozók esetében az eladó megtartja az áru tulajdonjogát mindaddig, amíg a fennálló üzleti kapcsolatból eredő összes követelést maradéktalanul ki nem egyenlítik.

(2) Ha az ügyfél szerződésszegő magatartást mutat, különösen fizetési késedelem esetén, ha a vevő hitelképességéről valótlan adatot ad meg, vagy fizetésképtelenségi eljárás megindítását kérik, az eladó jogosult - szükség esetén határidő kitűzése után - elállni a szerződéstől, és követelni az áru visszaszolgáltatását, feltéve, hogy a vevő az ellenértéket még nem, vagy nem teljes mértékben térítette meg.

(3) A vállalkozó jogosult az árukat a szokásos üzletmenet keretében továbbértékesíteni. Már most engedményezi az eladónak a számla összegére vonatkozó minden olyan követelést, amely a viszonteladás révén harmadik személlyel szemben keletkezik. Az eladó elfogadja a megbízást. Az engedményezés után a vállalkozó jogosult a követelés behajtására. Az eladó fenntartja magának a jogot, hogy a követelést maga behajtsa, amint a vállalkozó nem megfelelően teljesíti fizetési kötelezettségeit, és fizetési késedelembe esik.

(4) Az eladó vállalja, hogy a vevő kérésére az őt megillető biztosítékokat felszabadítja, amennyiben az értékpapírok realizálható értéke több mint 10%-kal meghaladja a biztosítandó követelést. A felszabadítandó biztosítékok kiválasztása az eladó feladata.

§ 4 Szavatosság

(1) A vásárló vállalja, hogy a teljes árat a megrendelés e-mailben történő visszaigazolásának vagy a számla kézhezvételétől számított 14 napon belül megtéríti. A határidő lejárta után az ügyfél fizetési késedelembe esik. A késedelem időtartama alatt a fogyasztó a pénztartozás után a jegybanki alapkamatot 5 százalékponttal meghaladó mértékű kamatot köteles fizetni. A késedelem ideje alatt a vállalkozó a tartozás után a báziskamatlábat 9 százalékponttal meghaladó kamatot köteles fizetni. A fizetési igény nem teljesítése esetén a vállalkozónak 40 eurós átalányösszeggel is tartozik. Ez akkor is érvényes, ha a Vállalkozó késedelembe esik egy részletfizetéssel vagy bármely más részletfizetéssel. Az eladó fenntartja magának a jogot, hogy a vállalkozótól magasabb kártérítést követeljen a késedelem miatt. Az 5. mondat szerinti átalányösszeg beszámítandó az esedékes kártérítési követelésbe, amennyiben a kárt a bírósági eljárás költségei indokolják.

(2) A vásárlót csak akkor illeti meg a beszámítási jog, ha viszontköveteléseit az eladó jogerősen megalapozta, elismerte vagy nem vitatta. A vevőnek a jelen szerződéses jogviszony kezdeményezéséből vagy megvalósításából eredő szerződéses és egyéb követeléseibe való beszámítási joga nem érinti. Az ügyfél csak akkor gyakorolhat visszatartási jogot, ha viszontkeresete ugyanazon a szerződéses jogviszonyon alapul.

§ 5 Fizetési módok

(1) A vásárlók a vételárat az Eladó webáruházán keresztül történő megrendeléskor előreutalással/banki átutalással, PayPal fizetéssel, csoportos beszedéssel (PayPal Plus-on keresztül), hitelkártyával (PayPal Plus-on keresztül) vagy számlával (PayPal Plus-on keresztül) fizethetik ki.

PayPal-lel történő fizetés esetén az ügyfélnek regisztrálnia kell a www.paypal.com címen. A paypal.com [www.paypal.com] felhasználási feltételei érvényesek.

Ha hitelkártyával (PayPal Plus-on keresztül), csoportos beszedéssel (PayPal Plus-on keresztül) vagy számlával (PayPal Plus-on keresztül) fizet, a fizetés a PayPal-on keresztül történik. Ehhez nincs szükség PayPal-fiókra.

(2) Az Eladó webáruházán kívüli megrendelés esetén a vételárat a vásárlók előreutalással/banki átutalással vagy számlával fizethetik ki.

§ 6 Kiszállítás

(1) Eltérő megállapodás hiányában az eladó kizárólag Magyarországra szállít.

(2) A szállítási határidőt a vonatkozó ajánlat tartalmazza. A szállítási határidő kezdete (a kiválasztott fizetési módtól függően) a 3-5. bekezdések szerint kerül meghatározásra.

3) Előre/banki átutalás, PayPal, csoportos beszedési megbízás (PayPal Plusz-on keresztül), hitelkártya (PayPal Plusz-on keresztül) vagy számla (PayPal Plusz-on keresztül) esetén a szállítási időszak a fizetési megbízás kibocsátását követő egy nappal kezdődik. Minden egyéb fizetési mód esetében a határidő a megrendeléstől számított egy nappal kezdődik.

(4) Ha a határidő kezdete vagy vége szombatra, vasárnapra vagy munkaszüneti napra esik, a határidő kezdete vagy vége a következő munkanapra tolódik.

(5) A megfelelő beszállító által történő szállítás fenntartása tekintetében az Eladó a jelen ÁSZF 2. § (4) bekezdésére hivatkozik.

(6) Az Eladó jogosult részszállítást végezni, amennyiben a részszállítás a Vevő érdekeit figyelembe véve a Vevő számára ésszerű. Ez nem érinti a szerződés tartalmát, különösen az Eladó által nyújtott teljesítést vagy a megállapított teljesítési határidőt. A megrendelőt a részleges szállítás miatt semmilyen többletköltség nem terheli.

§ 7 Kockázatátadás

(1) Fogyasztók esetében az eladott áruk véletlen elvesztésének és véletlen megrongálódásának veszélye az áru átadásakor száll át a fogyasztóra, még abban az esetben is, ha az eladás a teljesítés helyétől eltérő helyre történő szállítással történik.

(2) Vállalkozók esetében az áru véletlen elvesztésének és véletlen megrongálódásának veszélye az átadás-átvétellel, a teljesítési helytől eltérő helyre történő kiszállítással történő értékesítés esetén az áru átadásával a szállítmányozónak, a fuvarozónak vagy a fuvarozás teljesítésére egyébként kijelölt személynek vagy intézménynek száll át a vállalkozóra.

(3) Az adás-vétel megtörténtnek tekintendő, ha a megrendelő az átvétellel késedelembe esik.

§ 8 Jótállás

(1) A vásárlót törvényes szavatossági jog illeti meg, amely a jelen ÁSZF 8., 9. §-ai szerint módosul.

(2) A megrendelt áruk az ésszerűség határain belül némileg eltérhetnek az interneten ábrázolt áruktól. Hivatkozunk ezen ÁSZF 2. § (1) bekezdésére.

(3) A fogyasztók választhatnak, hogy javítás vagy csere útján történő teljesítést követelnek-e. Az eladó jogosult megtagadni a választott típusú teljesítést, ha az csak aránytalan költséggel lehetséges, és a fogyasztó számára a más típusú teljesítés nem jár jelentős hátrányokkal. Vállalkozások esetében az eladó az áru hibáira kezdetben az eladó választása szerint a hiba kijavításával vagy cserelehetőség biztosításával vállal jótállást.

(4) Ha a pótlólagos teljesítés meghiúsul, a vevő választása szerint követelheti a vételár csökkentését vagy a szerződéstől való elállást; ezen túlmenően a vevő a teljesítés helyett kártérítést is követelhet. Csupán jelentéktelen hiba esetén a megrendelő - mindkét fél érdekeit figyelembe véve - nem jogosult a szerződéstől elállni. A teljesítés helyett járó kártérítés helyett a vevő a német polgári törvénykönyv (BGB) 284. §-ának hatálya alá tartozó olyan hiábavaló költségek megtérítését követelheti, amelyek az áru átvételére támaszkodva merültek fel, és amelyekkel ésszerűen számolhatott. Ha a megrendelő a teljesítés helyett a kártérítést választja, a jelen ÁSZF 9. § (1) bekezdése szerinti felelősségkorlátozás alkalmazandó.

(5) A vállalkozóknak a leszállított áru nyilvánvaló hibáit az áru átvételétől számított 2 héten belül kell jelezniük az eladónak; ellenkező esetben a szavatossági igény érvényesítése kizárt. A határidő betartásához elegendő az időben történő feladás vagy értesítés. A kereskedők esetében a HGB (német kereskedelmi törvénykönyv) 377. §-a alkalmazandó.

(6) Ha a vevő vállalkozó, csak az eladó termékleírása minősül elfogadottnak az áru minőségeként. A gyártó nyilvános nyilatkozatai, dicsérete vagy reklámozása nem tükrözi az áru szerződéses minőségét.

(7) A jótállási idő a fogyasztók számára az áru leszállításától számított 2 év. Ettől eltérően a vállalkozók esetében a jótállási idő a szállítástól számított 1 év. Az egyéves jótállási idő nem alkalmazható, ha az eladónak súlyos gondatlansággal vádolható, továbbá az eladónak felróható testi sértés és egészségkárosodás esetén, valamint a vevő életének elvesztése esetén, a jótállás és a BGB 478. §-a szerinti szállítási visszkereset esetén. Az Eladónak a termékfelelősségről szóló törvény szerinti felelőssége változatlanul fennáll.

(8) A (7) bekezdéstől eltérően a rendes elévülési idő alkalmazandó, ha az eladó a hibát csalárd módon elhallgatta.

(9) Az eladó jogi értelemben semmilyen garanciát nem vállal a vevőnek, kivéve, ha kifejezetten másképp állapodtak meg. A gyártói garanciákat ez nem érinti.

§ 9 Felelősségi korlátozások 

(1) Enyhén gondatlan kötelezettségszegés esetén a felelősség az előrelátható, szerződésszerű átlagos kárra korlátozódik az áru típusa szerint. Ez vonatkozik az eladó törvényes képviselőinek vagy helyetteseinek enyhén gondatlan kötelességszegésére is. Az Eladó nem felel a nem jelentős szerződéses kötelezettségek enyhén gondatlan megszegése esetén. Felelősséggel tartozik azonban az ügyfél lényeges szerződéses jogi pozícióinak megsértéséért. A lényeges szerződéses jogi pozíciók azok, amelyeket a szerződésnek a szerződés tartalma és célja szerint a megrendelő számára biztosítania kell. Az eladó felel az olyan kötelezettségek megszegéséért is, amelyek teljesítése elengedhetetlen a szerződés megfelelő teljesítéséhez, és amelyek betartására a vevő számíthat. 

(2) A fenti felelősségi korlátozások nem érintik az ügyfél garanciákból és/vagy termékfelelősségből eredő követeléseit. A felelősség korlátozása nem vonatkozik továbbá a csalárd szándék, a lényeges szerződéses kötelezettségek megszegése, valamint az eladónak felróható testi vagy egészségkárosodás vagy a vevő életének elvesztése esetén.

(3) Az eladó csak a webáruháza weboldalán található saját tartalmáért felel. Amennyiben a linkek más weboldalakra vezetnek, az eladó nem felel az ott található harmadik fél által készített tartalmakért. Nem teszi sajátjává a harmadik féltől származó tartalmat. Ha az eladó tudomást szerez külső weboldalakon található illegális tartalmakról, azonnal blokkolja az ilyen oldalakhoz való hozzáférést.

§ 10 Vis maior 

(1) Ha az Eladó számára a teljesítés vagy a határidőre történő teljesítés vis maior események miatt nem lehetséges, az Eladó jogosult a szállítást az akadályoztatás időtartamára elhalasztani. 

(2) Vis maiornak minősül minden olyan esemény, amely az Eladó számára előre nem látható vagy előre nem látható volt, vagy - még ha előre látható is volt - az Eladó befolyási körén kívül esik vagy esett, és az Eladó ésszerű erőfeszítésekkel nem tudja vagy nem tudta volna megakadályozni a szerződés teljesítésére gyakorolt hatásukat. 

(3) Ha a vásárlótól a késedelem miatt nem várható el, hogy a szolgáltatást (szállítást) elfogadja, az eladónak címzett, szöveges formában (levél, fax, e-mail) tett nyilatkozatával elállhat a szerződéstől.

(4) A vis maior bekövetkezésétől számított egy hónap elteltével az eladó és a vevő jogosult a szerződéstől elállni egy megfelelő szöveges nyilatkozat (levél, fax, e-mail) útján, feltéve, hogy a vis maior esemény addig tart. Ilyen visszavonás esetén a 346. és a következő §-ok szerinti követeléseken túlmenően a 346. és a következő §-ok szerinti követelések is érvényesek. BGB (német polgári törvénykönyv) értelmében, különösen a már igénybe vett szolgáltatások visszatérítése, a másik féllel szemben semmilyen más követelés nem érvényesíthető. 

(5) A fenti rendelkezések nem érintik az ügyfél törvényes jogait. 

§ 11 Záró rendelkezések, vitarendezés 

(1) A Német Szövetségi Köztársaság joga alkalmazandó. Azon fogyasztók esetében, akik a szerződést nem szakmai vagy kereskedelmi célból kötik, ez a jogválasztás csak annyiban alkalmazandó, amennyiben a nyújtott védelmet nem vonják meg a fogyasztó szokásos tartózkodási helye szerinti állam jogának kötelező rendelkezései. Az áruk nemzetközi adásvételi szerződéseiről szóló ENSZ-egyezmény rendelkezései nem alkalmazandók. § 20. § (1) bekezdés, 11. § 8. pont TDSG nem érinti.

(2) Ha a vevő kereskedő, közjogi jogi személy vagy közjogi különalap, a jelen szerződésből eredő valamennyi jogvitában az eladó székhelye szerint illetékes bíróság az illetékes, kivéve, ha kizárólagos joghatóságot jelöl meg. Az Eladó azonban jogosult arra is, hogy a kereskedőt a lakóhelye vagy székhelye szerinti bíróságon perelje. A kizárólagos joghatóság alapján történő joghatóságot ez nem érinti.

(3) Kötelesek vagyunk tájékoztatni Önt, hogy az úgynevezett online vitarendezéssel kapcsolatban az Európai Bizottság megfelelő online platformot biztosít. Ezt a platformot az alábbi linken érheti el: https://ec.europa.eu/consumers/odr. Ebben az összefüggésben kötelesek vagyunk tájékoztatni Önt az e-mail címünkről is. Ez a következő: info@interquell.de 

Nem vagyunk hajlandóak és nem is kötelesek részt venni a fogyasztói döntőbizottság előtti vitarendezési eljárásban. 

Stand: 01.01.2021

§ 9 Felelősségi korlátozások 

(1) Enyhén gondatlan kötelezettségszegés esetén a felelősség az előrelátható, szerződésszerű átlagos kárra korlátozódik az áru típusa szerint. Ez vonatkozik az eladó törvényes képviselőinek vagy helyetteseinek enyhén gondatlan kötelességszegésére is. Az Eladó nem felel a nem jelentős szerződéses kötelezettségek enyhén gondatlan megszegése esetén. Felelősséggel tartozik azonban az ügyfél lényeges szerződéses jogi pozícióinak megsértéséért. A lényeges szerződéses jogi pozíciók azok, amelyeket a szerződésnek a szerződés tartalma és célja szerint a megrendelő számára biztosítania kell. Az eladó felel az olyan kötelezettségek megszegéséért is, amelyek teljesítése elengedhetetlen a szerződés megfelelő teljesítéséhez, és amelyek betartására a vevő számíthat. 

(2) A fenti felelősségi korlátozások nem érintik az ügyfél garanciákból és/vagy termékfelelősségből eredő követeléseit. A felelősség korlátozása nem vonatkozik továbbá a csalárd szándék, a lényeges szerződéses kötelezettségek megszegése, valamint az eladónak felróható testi vagy egészségkárosodás vagy a vevő életének elvesztése esetén.

(3) Az eladó csak a webáruháza weboldalán található saját tartalmáért felel. Amennyiben a linkek más weboldalakra vezetnek, az eladó nem felel az ott található harmadik fél által készített tartalmakért. Nem teszi sajátjává a harmadik féltől származó tartalmat. Ha az eladó tudomást szerez külső weboldalakon található illegális tartalmakról, azonnal blokkolja az ilyen oldalakhoz való hozzáférést.

§ 10 Vis maior 

(1) Ha az Eladó számára a teljesítés vagy a határidőre történő teljesítés vis maior események miatt nem lehetséges, az Eladó jogosult a szállítást az akadályoztatás időtartamára elhalasztani. 

(2) Vis maiornak minősül minden olyan esemény, amely az Eladó számára előre nem látható vagy előre nem látható volt, vagy - még ha előre látható is volt - az Eladó befolyási körén kívül esik vagy esett, és az Eladó ésszerű erőfeszítésekkel nem tudja vagy nem tudta volna megakadályozni a szerződés teljesítésére gyakorolt hatásukat. 

(3) Ha a vásárlótól a késedelem miatt nem várható el, hogy a szolgáltatást (szállítást) elfogadja, az eladónak címzett, szöveges formában (levél, fax, e-mail) tett nyilatkozatával elállhat a szerződéstől.

(4) A vis maior bekövetkezésétől számított egy hónap elteltével az eladó és a vevő jogosult a szerződéstől elállni egy megfelelő szöveges nyilatkozat (levél, fax, e-mail) útján, feltéve, hogy a vis maior esemény addig tart. Ilyen visszavonás esetén a 346. és a következő §-ok szerinti követeléseken túlmenően a 346. és a következő §-ok szerinti követelések is érvényesek. BGB (német polgári törvénykönyv) értelmében, különösen a már igénybe vett szolgáltatások visszatérítése, a másik féllel szemben semmilyen más követelés nem érvényesíthető. 

(5) A fenti rendelkezések nem érintik az ügyfél törvényes jogait. 

§ 11 Záró rendelkezések, vitarendezés 

(1) A Német Szövetségi Köztársaság joga alkalmazandó. Azon fogyasztók esetében, akik a szerződést nem szakmai vagy kereskedelmi célból kötik, ez a jogválasztás csak annyiban alkalmazandó, amennyiben a nyújtott védelmet nem vonják meg a fogyasztó szokásos tartózkodási helye szerinti állam jogának kötelező rendelkezései. Az áruk nemzetközi adásvételi szerződéseiről szóló ENSZ-egyezmény rendelkezései nem alkalmazandók. § 20. § (1) bekezdés, 11. § 8. pont TDSG nem érinti.

(2) Ha a vevő kereskedő, közjogi jogi személy vagy közjogi különalap, a jelen szerződésből eredő valamennyi jogvitában az eladó székhelye szerint illetékes bíróság az illetékes, kivéve, ha kizárólagos joghatóságot jelöl meg. Az Eladó azonban jogosult arra is, hogy a kereskedőt a lakóhelye vagy székhelye szerinti bíróságon perelje. A kizárólagos joghatóság alapján történő joghatóságot ez nem érinti.

(3) Kötelesek vagyunk tájékoztatni Önt, hogy az úgynevezett online vitarendezéssel kapcsolatban az Európai Bizottság megfelelő online platformot biztosít. Ezt a platformot az alábbi linken érheti el: https://ec.europa.eu/consumers/odr. Ebben az összefüggésben kötelesek vagyunk tájékoztatni Önt az e-mail címünkről is. Ez a következő: info@interquell.de 

Nem vagyunk hajlandóak és nem is kötelesek részt venni a fogyasztói döntőbizottság előtti vitarendezési eljárásban. 

Stand: 01.01.2021

§ 9 Felelősségi korlátozások 

(1) Enyhén gondatlan kötelezettségszegés esetén a felelősség az előrelátható, szerződésszerű átlagos kárra korlátozódik az áru típusa szerint. Ez vonatkozik az eladó törvényes képviselőinek vagy helyetteseinek enyhén gondatlan kötelességszegésére is. Az Eladó nem felel a nem jelentős szerződéses kötelezettségek enyhén gondatlan megszegése esetén. Felelősséggel tartozik azonban az ügyfél lényeges szerződéses jogi pozícióinak megsértéséért. A lényeges szerződéses jogi pozíciók azok, amelyeket a szerződésnek a szerződés tartalma és célja szerint a megrendelő számára biztosítania kell. Az eladó felel az olyan kötelezettségek megszegéséért is, amelyek teljesítése elengedhetetlen a szerződés megfelelő teljesítéséhez, és amelyek betartására a vevő számíthat. 

(2) A fenti felelősségi korlátozások nem érintik az ügyfél garanciákból és/vagy termékfelelősségből eredő követeléseit. A felelősség korlátozása nem vonatkozik továbbá a csalárd szándék, a lényeges szerződéses kötelezettségek megszegése, valamint az eladónak felróható testi vagy egészségkárosodás vagy a vevő életének elvesztése esetén.

(3) Az eladó csak a webáruháza weboldalán található saját tartalmáért felel. Amennyiben a linkek más weboldalakra vezetnek, az eladó nem felel az ott található harmadik fél által készített tartalmakért. Nem teszi sajátjává a harmadik féltől származó tartalmat. Ha az eladó tudomást szerez külső weboldalakon található illegális tartalmakról, azonnal blokkolja az ilyen oldalakhoz való hozzáférést.

§ 10 Vis maior 

(1) Ha az Eladó számára a teljesítés vagy a határidőre történő teljesítés vis maior események miatt nem lehetséges, az Eladó jogosult a szállítást az akadályoztatás időtartamára elhalasztani. 

(2) Vis maiornak minősül minden olyan esemény, amely az Eladó számára előre nem látható vagy előre nem látható volt, vagy - még ha előre látható is volt - az Eladó befolyási körén kívül esik vagy esett, és az Eladó ésszerű erőfeszítésekkel nem tudja vagy nem tudta volna megakadályozni a szerződés teljesítésére gyakorolt hatásukat. 

(3) Ha a vásárlótól a késedelem miatt nem várható el, hogy a szolgáltatást (szállítást) elfogadja, az eladónak címzett, szöveges formában (levél, fax, e-mail) tett nyilatkozatával elállhat a szerződéstől.

(4) A vis maior bekövetkezésétől számított egy hónap elteltével az eladó és a vevő jogosult a szerződéstől elállni egy megfelelő szöveges nyilatkozat (levél, fax, e-mail) útján, feltéve, hogy a vis maior esemény addig tart. Ilyen visszavonás esetén a 346. és a következő §-ok szerinti követeléseken túlmenően a 346. és a következő §-ok szerinti követelések is érvényesek. BGB (német polgári törvénykönyv) értelmében, különösen a már igénybe vett szolgáltatások visszatérítése, a másik féllel szemben semmilyen más követelés nem érvényesíthető. 

(5) A fenti rendelkezések nem érintik az ügyfél törvényes jogait. 

§ 11 Záró rendelkezések, vitarendezés 

(1) A Német Szövetségi Köztársaság joga alkalmazandó. Azon fogyasztók esetében, akik a szerződést nem szakmai vagy kereskedelmi célból kötik, ez a jogválasztás csak annyiban alkalmazandó, amennyiben a nyújtott védelmet nem vonják meg a fogyasztó szokásos tartózkodási helye szerinti állam jogának kötelező rendelkezései. Az áruk nemzetközi adásvételi szerződéseiről szóló ENSZ-egyezmény rendelkezései nem alkalmazandók. § 20. § (1) bekezdés, 11. § 8. pont TDSG nem érinti.

(2) Ha a vevő kereskedő, közjogi jogi személy vagy közjogi különalap, a jelen szerződésből eredő valamennyi jogvitában az eladó székhelye szerint illetékes bíróság az illetékes, kivéve, ha kizárólagos joghatóságot jelöl meg. Az Eladó azonban jogosult arra is, hogy a kereskedőt a lakóhelye vagy székhelye szerinti bíróságon perelje. A kizárólagos joghatóság alapján történő joghatóságot ez nem érinti.

(3) Kötelesek vagyunk tájékoztatni Önt, hogy az úgynevezett online vitarendezéssel kapcsolatban az Európai Bizottság megfelelő online platformot biztosít. Ezt a platformot az alábbi linken érheti el: https://ec.europa.eu/consumers/odr. Ebben az összefüggésben kötelesek vagyunk tájékoztatni Önt az e-mail címünkről is. Ez a következő: info@interquell.de 

Nem vagyunk hajlandóak és nem is kötelesek részt venni a fogyasztói döntőbizottság előtti vitarendezési eljárásban. 

Stand: 01.01.2021